Reprezentacja Austrii

1911

W sobotę, 7 maja, minęło równe 100 lat od niezwykłego wydarzenia. Oto polski klub zmierzył się po raz pierwszy z narodową reprezentacją innego kraju. Była to reprezentacja Austrii. Jak łatwo zgadnąć działo się to wszystko na stadionie Cracovii, a ów polski klub to … Czarni Lwów.

W ramach Meetingu Footballowego w piątek zagrali Czarni z Cracovią (i rezerwy Pasów z Makkabi Kraków), w sobotę Czarni z reprezentacją Austrii, a w niedzielę z ową reprezentacją zagrała Cracovia. Z wielu relacji pozwolę sobie wybrać najkrótszą mi znana z pewnego lwowskiego tygodnika Kronika Powszechna w zasadzie nie piszącego wówczas o czymś takim błahym jak sport. No, ale po takim wydarzeniu musieli zrobić wyjątek.

Uczciwie dodajmy, że w tych dniach reprezentacja Austrii grała dwa mecze. Drużyna określana jako „reprezentacyjna austriacka” zagrała z Węgrami, do Krakowa zaś przyjechał skład określany jako „drużyna związkowa” czy też „drużyna reprezentacyjna Austriackiego Związku Piłki Nożnej”. Nigdzie jednak nie nazywano ją drugą czy B, a i samej rangi meczu to nie umniejsza.

Niewielu pamięta o tym niezwykłym spotkaniu a jeszcze mniej pamięta o tym, że to Czarni byli pierwsi, nie Cracovia, albo że w ogóle Powidlaki tam grały.

O meczu Cracovii (ale i nie tylko) więcej tu [1]. O owym wydarzeniu opowiedzieli redakcji Terapasy.pl działacze Rady Seniorów KS Cracovia. Obejrzeć tę opowieść można tu [2].

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s